pchf

OSTATNIE ZDJĘCIA

Advertisement
banerpomoc

POLECAMY

banerbip
kgp
ifp
teltur

Kolporter RSS

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości
MONITORING CHOSZCZNA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Rzecznik   
20.02.2013.
Przykładowa grafika

Jeszcze w ubiegłym roku Choszczno było jednym z nielicznych miast powiatowych województwa zachodniopomorskiego, w którym nie funkcjonował system monitoringu wizyjnego. O jego budowie mówiło się od dawna. Wzmiankę na ten temat zawierał między innymi program „Bezpieczny Powiat Choszczeński” podpisany w lutym 2007 roku przez ówczesnego Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie insp. Zenona Atrasa  i przedstawicieli władz samorządowych. Brak środków finansowych spowodował, że realizacja tego projektu została przesunięta.

        W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Choszcznie oficjalnie oddano do użytku stanowisko kierowania monitoringiem. Symbolicznego uruchomienia dokonali Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk i I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka w obecności podinsp. Ireneusza Winnickiego Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie.

Inwestycja w całości została sfinansowana przez gminę Choszczno. Na razie kamery strzegą okolic dworca i centrum miasta. Jednak jak zapewnia burmistrz w przyszłości sieć monitoringu będzie rozbudowywana. Usytuowanie kamer zarówno tych już funkcjonujących jak i tych planowanych zostało uzgodnione z policjantami. Pod ich nadzorem znajdą się najbardziej zagrożone rejony miasta. Co ważne wszystko przygotowano tak, aby przeniesienie stanowiska do nowego budynku komendy nie wiązało się z dużymi kosztami. Nowe kamery pozwalają na rejestrowanie obrazu w dużej rozdzielczości i identyfikowanie sprawców przestępstw i wykroczeń zarówno w dzień jak i w nocy. Można nimi sterować w trybie automatycznym lub ręcznym przy użyciu prostego w obsłudze manipulatora drążkowego.

      Oczywiście monitoring nie jest cudownym panaceum i nie zastąpi pracy policjantów, ale bezsprzecznie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Umożliwi między innymi sprawniejsze przeciwdziałanie aktom wandalizmu i zakłóceniom porządku publicznego a w przypadku popełnienia przestępstwa będzie stanowił cenne źródło materiału dowodowego.

Przykładowa grafika
Przykładowa grafika
Przykładowa grafika
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »